reede, 6. jaanuar 2012

natuke näputööd

satsisall emale
 Viimasel ajal olen laisk olnud näputöö suhtes. lapsed ka piiravad seda oluliselt, sest nad tahavad ka hullult "heegeldada," mis aga tekitab pigem kaost, kui loob midagi. kui ikka väikesed kanged käekesed heegelnõela või vardaid kramplikult kinni hoiavad, ei tule midagi välja. või siis nuruvad mu kõrval eriti kurva häälega: ära heegelda enam!
Aga enne aastavahetust nägi ema onunaise kaelas satsisalli ja ta silmad hakkasid kadedusest hõõguma. temale ka sellist vaja. milles probleem, eks! tuhnisin netist järele, mis elukas see selline on, mis igal teisel proual kaelas ripub ja suundusin lõnga otsinguile. see oli paras väljakutse, sest satsisalli populaarsuse tõttu on poed lihtsalt tühjaks ostetud... Lõngastuudiost ikka sain, isegi mingi värvivalik oli. musta või tumepunast polnud, mis oleks ema esimesed valikud olnud, aga mu meelest selline kirju on ka väga kena - peaks ta garderoobiga kenasti kokku minema. Lõng siis Katia Ondas, vardad olid märgitud 4-5, aga ma tegin 3-ga (veidi teravamad). pean mainima, et see oli mu elu tüütuim kudumiskogemus, sest muud pole vaja teha, kui ühesuguseid silmi kududa ja vahepeal tööd pöörata. selles mõttes on see lõng väga nõme, et seda tuleb pidevalt enne kudumist lahti harutada, et äär üles leida, millest silmuseid tekitada - uhh! õpetusvideost vaatasin, et läheb paar tundi ja nii oligi, aga tundus et 2 kuud...
lõngakorv
päris palju mahub :)
mingi aeg sügise poole vaatasin aga, et lõngu pole enam kuhugi panna.vitstest punutud korvikest või plastmassi ka ei tahtnud, siis muud ei jäänudki üle, kui heelgeldada üks sobiv tegelane :) tegu siis nöörikeraga, mida heegeldasin nr. 8 nõelaga. 
Õpetus pärineb Maalehest ja on selline:
- Heegeldage 3 kettsilmust ja sulgege see poolsambaga rõngaks. Heegeldage rõnga külge 8 kinnissilmust.
- 1. rida: heegeldage igasse silmusesse 2 kinnissilmust.
- 2. rida: 2 kinnissilmust igasse teise silmusesse.
- 4. rida: heegeldage 1 vaherida ilma lisasilmusteta.
- 5. rida: 2 kinnissilmust igasse kolmandasse silmusesse.
- 6. rida: vaherida.
- 7. rida: 2 kinnissilmust igasse neljandasse silmusesse.
- 8. rida: 2 kinnissilmust igasse viiendasse silmusesse.
- 9. rida: vaherida.
- Külgede jaoks jätkake kinnissilmuste heegeldamist kasvatamata. Külgi heegeldage umbes 27 cm.
Mina tegin mõne rea ühekordseid sambaid ka, et rutem edasi läheks ;)
pärast tärgeldasin ja lasin ahju ääres kõvaks kuivada. kui tärgeldus ei mõju, siis suhkruvesi ikka :) mõlemat tuleb kange lahus teha.
eriti meeldib mulle korv seetõttu, et kõik tarvikud saab hõlpsasti korvi äärte külge kinnitada, nii ei saa nad minuga mööda kappe ja riiuleid peitust mängida ja vajalikul hetkel on kõik käepärast. nagu aru saate, olen ise rahul :) aa, muide, sellisel moel saab edukalt ka lillepotile ümbrist teha.
ma võin vabalt mõne satsisalli veel teha, kui kellelgi soovi on. andke märku!

leitud!

 

 Pärnu linnas, Raeküla linnaosas ühe aiaposti otsast leitud alumised täisproteesid - kohe terve rida hambaid :D
  


sellise kuulutuse oleksin ma võinud paar päeva tagasi Pärnu Postimehesse panna küll, sest täpselt selline pilt avanes mulle ühel õhtul, kui lapsi koju tooma läksin. jäin lausa seisma ja vahtisin jahmunult. et mis mõttes nagu?? kuidas on võimalik keset tänavat kaotada suust hambad? ah?? köhides, naerdes, veidi nokastanuna tee peal puhates? igatahes järgmisel päeval oli omanik need sealt ära korjanud :) ju siis kodus tundus midagi imelikku ja puudu olevat, et otsima tuli :D see on ikka nii naljakas :D :D