neljapäev, 16. september 2010

ise söömisest

olme suure vaevaga jõudnud faasi, kus mõni suutäis ikka laste enda käes olevate lusikate abil suhu ka jõuab. kummalgi, muide, on 12 hammast. tavaliselt näeb üks söögikord nii välja:
  • lapsed tooli
  • pudikad ette, käised üles
  • lusikad kätte
  • laual külge kleepuvad kausialused paika
  • aluse peale toiduga kauss, mis kinnitub iminapaga ja ei liigu paigast :)
  • kolmas lusikas mulle nende söötmiseks
te küsite, miks nii palju atribuutikat?aga vaat' kui oleks mingi tavaline anum, siis see lendab kohe vastu taevast...
kui kõik eelloetletu suure kisa saatel tehtud saab (kõht on ju jube tühi, peab kisama), siis püütakse paar suutäit suhu kühveldada. vahel see ka õnnestub :) kiidan ja innustan ;) pärast seda saavutust teevad nad näo, et kõht on juba punnis täis ja suutäitki ei mahu enam juurde. mina jään eriarvamusele. vahel tähendab see jonni, vahel antakse alla ja tehakse suu armuliselt veel ikka lahti. kuna ise kumbki rohkem süüa suhu panna ei viitsi, toimub hullumeelne lusikatega laua vastu toksimine, toidu lusika peale võtmine ja selle teise seina, vastu akent või õe poole lennutamine, käte toiduga kokku mäkerdamine, vahel ka endale pähe määrimine jne... muuseas mina keelan ikka ka, kuigi vahel on hetki, kus tuleb naeru alla suruda (ei taha ju, et lapsed näevad, et nende lollused on toredad). rohkem muidugi vihastan end roheliseks - olen ju vaeva näinud, neile kokanud ja siis ei tahetagi midagi :(
nälga neid tegelasi ka jätta ei saa, siis ei jõua seda vingumist ära kuulata...
sellised vahvad päevad mul siin. ilm keeras kah jälle ära, välja ei saa. muidu oleme ikka suurema aja õues.
lapsehoidjatest siin puudu ei tule - terve õu kihab, kui me laekume - on lausa võitlus, kes nendega tegeleda saab :) esimesel nädalal oli kõigil suur eufooria, nüüd jäänud mõned tüdrukud, kes pidevalt jännata viitsivad. arvan, et talveks saan endale tuppa ka mõne appi, kui neil vahepeal kõrini ei saa. lapsed on siin muidu täitsa toredad, mitte sellised ülbed ja uhked nagu linnas.

4 kommentaari:

Kirjatsura ütles ...

Tublid tublid:) Ära anna alla! Proovi ise samal ajal süüa, kui nemad, siis nad näevad, kuidas lusikaga peab toimetama.

A see on ämmastav, et sa suutsid iminapaga kausi kinnitada laua külge niiet seda sealt sekundi murdosaga lahti ei võeta. Mina nii osav küll ei olnud:)

Muide, kas külla võib tulla? Esmaspäeval nt?

cristal ütles ...

jah, paluks! ootame pikkisilmi!!! siis saame alevisse bossama minna ;)
a ilma peab vaatama nats, vihmaga oleks suht nutune...

kausiga pole probleemi, kui see juba paigas on, aga see alus võetakse küll lahti. mis mul muud üle jääb kui kärkida, et ei tohi! vahel mõjub.

Kirjatsura ütles ...

Jaa, lähme ummistame alevi vahel sõidutee oma suurte kärudega...irw

cristal ütles ...

hetkel küll tee puudub, kuna käib remont ja sel nädalal kisti kõik just üles, aga midagi ikka leiab ;)