pühapäev, 20. märts 2011

hommikuinimesed?

see oleks ikka väga julm, kui mu lapsed hommikuinimesed oleks. praegu on küll tendents sinnapoole, sest viimased kuu aega ärkan ma eranditult 6.30 või isegi 6.20 mitte ei taha, kohe üldse mitte. aga need kaks löövad silmad lahti, kobivad enda toast minu juurde voodisse, mõnnavad natuke ja siis läheb lahti - hüpped ja kilked meie suure voodi peal. no mida sa magad või oled enam.
kui nüüd kell ära keeratakse, siis vähemalt ei tundu kella pealt asi nii varane enam. vähemalt minu arvutuste kohaselt peaks kell näitama poole seitsme asemel pool kaheksa.
olen siin mõlenud, et miks nad nii vara üles kargavad. kui laps läheb 20.30 magama, siis 6.30 ei peaks tal veel uni otsas olema. 2-aastasele lapsele sobib kirjanduse kohaselt 12 h ööund veel küll, nemad magavad ainult 10h... (lõunauni tavaliselt 1,5 - 2h) olen katsetanud kell 6 tekkide peale sättimist, toa jahedamaks/soojemaks muutmist (õhksoojuspump seinal aitab), ei miskit. Võrumaal sellist probleemi polnud. tuleb vist ikka süüdistada maanteed, kus autod intensiivsemalt vurama hakkavad. ülemisi naabreid ka. neil on see kellaaeg tõusmise aeg. samas on need ainult paar sammu, kui nad magamistoast välja astuvad, selle peale nad ei ärka mu meelest, ikka mingi 10 min. hiljem. toa valgeks muutumist ei saa une kadumise põhjuseks ka nimetada, sest meil on pimendavad rulood. isegi päikeselise päevaga saab lõunauneks peaaegu pimeda toa (heegeldada ma igatahes ei näe siis).
ühesõnaga 2 nädalat veel kellakeeramiseni, siis võib normaalsemal ajal tõusma hakata. 
mõnes mõttes on varajane ärkamine hea ka, sest siis ei jää hiljaks. oma varasemas tööinimese elus maadlesin ma pidevalt tööle hiljaks jäämisega, sest lihtsalt ei suurnud üles tõusta. kui nüüd ikka hakatakse 1,5 h enne väljaminemise aega üles kargama, siis seda ohtu vast pole. lasteaiast tuli just teade, et meie lapsed on septembrist rühma arvatud :)

haigutan nüüd edasi :-O

3 kommentaari:

Karuema ütles ...

eks inimene harjub kõigega, kuigi kahe seljashüppava lapsega magamisega on tõesti üpris keeruline harjuda :) mina olen saanud vabadel päevadel lihtsalt täiesti ebakasvatuslikult saata nad multikaid vaatama, tööpäevadel aga kella kasutamine on lihtsalt kella raiskamine :) jõudu teile

Kirjatsura ütles ...

Hihihii....teretulemast varaärkajate klubisse. Meie tasemeni on teil veel natuke maad ruumi, proovige nii pool tundi-tunnike veel varem ärgata. saate pikema päeva:)

Aga tegelikult, ma nende laste magatud tundide pärast niiväga ei põeks. kui nad on rõõmsad, üle ei väsi ja jaksavad, siis järelikult neile piisab unest. Hanna ja Helena magavad 10 tundi öösel ning 1,5 tundi päeval ja pole neil häda midagi. no kui pole rohkem seda unekest, siis missa ikka teed, onju:)

Vastupidamist! Pane tähele, kui nad lähevad lasteaeda, siis tuleb neid kindlasti vintsiga hommikul maast lahti kangutada:)

cristal ütles ...

tänan heade soovide eest! K. seda lasteaia-needust ma kardangi. eks ta ole ikka nii, et kui on võimalik magada, siis ei ole und võtta ja vastupidi.