teisipäev, 13. september 2011

lihtsalt jube :(

väljas tormab, toas on kaks puruhaiget last, kellel palavikud kõiguvad 39-40 vahel ja ükski rohi ei võta seda kauemaks, kui paariks-kolmeks tunniks, alla. ÕUDNE! õudne on vaadata väikest imearmast inimest, kes ei suuda kõndidagi, sest ta on nii läbi, ainult nutab härdalt, sest tal on nii paha. siiani on see toimunud vaheldumisi ehk siis kord on üks läbi ja siis teine. korraga pole kraadiklaas veel 40 näidanud. ja Karinal on sama olukord laupäeva õhtust, paranemise asemel läheb asi aina hullemaks. olen mähkinud ta niiske lina sisse, hõõrunud viinaga - ei midagi - ikka aina tõuseb see näit. EMO-st on mulle varem öeldud, et pole mõtet minna, sest nemad annavad ka lihtsalt palaviku alandajat. oh ma ei tea, mida teha. kitku või ahastusest juukseid.
loomulikult on see perearsti arvates jälle üks viirus, vereproovi ja kuulamise vajadust ta ei näinud... ma pean perearsti vahetama, aga keda võtta? ma lihtsalt ei tea, kes hooliks ka inimestest, kellele ta perearstiks on.
ma eelmises postituses lootsin, et nii hulluks asi ei kisu, aga on kordades hullem, kui kõik eelnev 2,5 aastat.
praegu ma panin nad voodisse ära, õigupooleks nad ise tahtsid. tulin siis ära ja lihtsalt nutsin patja. see on NII õudne. ja ma olen jälle üksi!!! 
kusjuures, sellistes kriitilistes olukordades olen väga külma närviga ja suudan säilitada rahu, aga ka mul on vist piirid. 3 ööd magamatust ja hirmu teemal, et kas lapsed ikka hingavad, on jätnud oma jälje.

jaa, ma tean, et see on kättemaks selle eest, et mul oli nii hea meel näha nende särasilmi, kui nad lasteaiast tulid ja julgesin tõeliselt nautida kahte nädalat, kui nad aias olid.

4 kommentaari:

Jaana ütles ...

minu kogemus oma laste peal: alati andsin paratsetamooli baasil tehtud siirupit (Panadol vms). ja yhele minu lastest ei mõika paratsetamool, ykskõik kas tegu tableti või siirupiga. kirjutati meile välja mingi lastesiirup, mis on ibuprofeeniga ja see mõjus talle kohe. arsti selgitus, et igayhele ei mõjugi paratsetamool, kuigi see on laialt levinud ja levinud ka arusaam, et ibuprofeen on tervisele natukene kahjulikum. see tõttu muidugi ka sel siirupipudelil kirjas, et alates, 4 eluaastast. aga ma riskisin ja andsin ka nooremana. pole midagi hullemat kui kõrges palavikus vaakumas laps, kellele midagi ei mõju (isegi viin mitte) ja arstile ju pole põhjust pöörduda.

palju tervisi ja paranege kiiresti!

Anonüümne ütles ...

Lugesin postitust ja väga kurb hakkas. Väga kahju lastest. Minu lapsel oli ka hiljuti 39,6 palavik, väga õudne tunne tekkis. Palun nõua oma perearstilt vereanalüüsi! See viirus nõuab sageli antibiootikumi. Minu lapsel oli veri väga halb ja määrati ravimid. Ja kui kuur läbi, nõua jälle vereproovi, et veenduda-kõik on korras. Soovin head paranemist!

cristal ütles ...

Jaana, meil ongi kasutusel too ibubrofeeni baasil rohi. muu ei mõju üldse.
Ja täna ma vätan end kokku ja lähen arstile, enne ära ei tule, kui vajalikud protseduurid tehtud saab.
Õnneks Abikaasa tuleb koju. ma ei tea, mis ime läbi ta end metsalaagrist ära küsis, aga küllap tundus olukord telefonitsigi liiga hull.

Mullamaia ütles ...

Mõtlen teie suunas toetavaid mõtteid. Meilgi käis äsja miski tõbi külas :(


Küll kõik saab korda.

Ilmselt see ei lohuta, aga beebi-iga on möödas ja väikelapseaeg tähendab sageli kõrge palavikuga kulgevaid haiguseid, kuni nad siis suuremaks saavad ja välja kasvavad...