neljapäev, 18. juuni 2015

tavaline veekeskus on parim!

emme, lähme veekeskusesse! ütles mu laps 15. juuni lootusrikkalt, kui oli näpu külmast mereveest välja tõmmanud. õde liitus lootusrikkalt. kiirelt valiti välja päev ja varustus, seda juba enne, kui ma midagi oma mõtete vahelt öelda jõudsin. mõtted olid esialgu pahased, sest olgem ausad, juunikuu teises pooles ei peaks Pärnus elav inimene mitte veekeskuses veemõnusid nautima, vaid saaks rahumeeli igal hetkel rannas peesitada ja meres hulpida, aga jah, ilmad-ilmad... 
siis jõudsin järeldusele, et ega hala aita ja miks ka mitte veekeskusesse, igati hea idee. varustuse valimise vahel pandi sujuvalt ka paika, et minnakse tavalisse veekeskusesse mitte sinna torudesse. ehk siis meie pere eelistab Tervise Paradiisile Estonia Terme. 
termides on tõesti mõnus, alati on olnud, seal on lihtsalt nii hea :) kuna K-d on suured vettehüppe fännid ja neile meeldib üle kõike suures basseinis selili hulpides päikesekiiri püüda, siis torud ja kärestikud ja mägijõed lihtsalt ei paku konkurentsi. mulle sobib, sest saunad on termides super, jaapani vann suurepärane hetk iseendale, hamam mõnusalt aurune ja kõikvõimalikud mulli-survevee atraktsioonid ka meile mokkamööda. nüüdseks on ammu laste vanus ka sealmaal, kus ma ei pea neil sabas jooksma, vaid piisab silmanurgast jälgimisest. 
mul on üks küsimus ka: mis on see vanus, kui poiss peaks riietuma-pesema meeste poolel? eile tillerdas koos (vana)emaga naiste dušši-ja pesuruumis üks 8-9-aastane poiss, kes lihtsalt suu ammuli vahtis kõiki ja kõike :S meil on samavana naabripoiss, ma ei kujuta hetkekski ette, et ma tema juuresolekul dušši alla läheks või riietuks! kuskilt jookseb ju piir, või ei!? mõtlesin siis omaette, et kas 8-9-aastane poiss ei saaks tõesti ise meeste poolel hakkama riiete kappipanemise, pesemise ja basseini tulemisega? ma arvan, et minu kuuesed küll saaksid, vabalt kusjuures. ainuke asi, milles nad abi vajavad, on juuste kammimine, aga poistel pole ju seda muret ja juukseid saab kammida väljas ka. väga veider. ja see pole esimene kord, kui ma end selle teema üle juurdlemas leian. mis oleks see sobilik vanus, kus (vana)emad pojad ise riietuma-pesema peaksid lubama?

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

heh, see meenutab mulle kunagist seika, kuidas üks naine Terviseparadiisis trennis käies vahel oma poja kaasa võttis. poiss ei teinud siis mitte naistega trenni, vaid vahtis niisama saalinurgas ja joonistas jms. ehk siis ei liigutanud ennast üldse. küll aga võttis emme ta pärast kaasa dushi alla pesema. kutt oli... noh, 10 kindlasti, minust nagu väga palju lühem ei olnudki. paadunud optimistina ma loodan, et ehk oli see tema jaoks vähemalt hariv, kui mitte muud - huvitav kindlasti, arvestades seda, kuidas ta keset dushiruumi suu ammuli vahtis tavaliselt... njah.

aga selle suvelaadse tootega on tõesti pahasti, ujumisest ma ei unistagi, sauna tahaks küll, täna kütsin ahju ka :P

cristal ütles ...

ega sel aja ei saanud end ära pesta ju, kui naised trennis olid :/ see kuulub sinna -inimesed on imelikud- kategooriasse.

Kirjatsura ütles ...

Olen samu mõtteid mõelnud, kohates suuri poiss naiste pesuruumis. Kusjuures tihtipeale on ka poiss ise juba suur häbeneja ning tal on ilmselgelt ebamugav olla seal....