kolmapäev, 9. märts 2016

issanda loomaaed

vahel ikka inimesed üllatavad (negatiivselt) mind sedavõrd, et mõtetes tekib paus ja kerin kogu situatsiooni/vestluse uuesti peas läbi ja jõuan uuesti selle pausini. või õigemini lühiseni, et kuidas see nüüd nii läks. 
väike näide: lepin inimesega kokku kohtumise minu juures. viimane jutt oli, et homme õhtupoole kohtume. too aeg jõuab kätte, ma teen ettevalmistusi, tulen töölt tiba varem koju, räägin asja lastega läbi ja keda ei ole, on too tulija... helistan siis, et millal jõuad? teistpoolt vastatakse, et plaanid muutusid, ei ole aega, ei tulegi sel nädalal. eee, mismõttes? me ju leppisime kokku ja jutt jäi, et tuled lausa mitme asja pärast linna poole! sul on mu telefon ja lihtsalt lased mu üle?? ma olen põhimõtteliselt võõras inimene, kellega on üks äriasi ajada ja sa lased mu tuimalt üle... 
ja siis tekibki see paus, mõttepaus. huvitav, kas nii tehaksegi, kas see on tänapäeval norm? minul on teine norm - teatan ja vabandan, kui mõjuvatel põhjustel ei saa tulla. ei ole ju nii raske.
täna selgus aga põhjus, miks ta ei tulnud ja ütleme nii, et kodanik pole mitte lihtne lillelaps, kes unustas või mu üle lasi, vaid sõna otseses mõttes valetas. asi, mille pärast tulema pidi, oli hoopis juba kellelegi teisele lubatud ja kogemata sain sellest teada. maailm on väike, jutt ju liigub... no jumala eest, ma pole maksuamet vms. kole koll. mina soovisin osta, öelnud siis, et pole või otsas, saab hiljem, asjalood nii ja naa. milleks valetada? imelik. ikka tekib lühis, et miks nii tehakse. aus vastus on mu meelest poole lihtsam, kui vale. endal ka vähem meeles vaja pidada, kellele mida kokku valetanud oled :D

1 kommentaar:

Kirjatsura ütles ...

Oi, kui palju ma olen selliseid inimesi kohanud. Null vastutustunne või teisega arvestamine ning ei mingit häbi. Ükskord tellisin ühelt paar lugu, lubas lahkelt teha. kui siis tähtaeg saabus, oli inimene lihtsalt kadunud. Ei vasta kirjadele, ei võta telefoni. ma tõsimeeli arvasin, et temaga juhtus midagi - jäi auto alla või suri ära. Aga ei...FBs oli küll aega postitada. Niiet võttiski teha töö (millega ma arvestasin), lasi üle ilma ühegi selgitusega. Rohkem ei telli temalt kunagi ja hoiatasin kõiki oma tuttavaid (ja tema potentsiaalseid) tööandjaid, et julm ülelaskja.

Hoia eemal sellistest, kui vähegi saad.